۰۳۱۳۴۷۱۷۷۰۱

اطلاعیه داوری علمی اولین دوره از رقابت های هوش مصنوعی اصفهان

به نام خدا 

سپاس خدای متعال را که به ما عنایت فرمود و این فرصت را به ما ارزانی داشت تا اولین دوره از رقابت های هوش مصنوعی اصفهان را همزمان با پنجمین رویداد جایزه مصطفی (ره)در اصفهان را برگزار کنیم. همزمانی پنجمین جایزه مصطفی(ره) با اولین دوره از رقابت های هوش مصنوعی در نقش جهان شهر  فرهنگ پرور و دانش پرور به کشور را به فال نیک می گیریم و دست یکایک فعالان پر تلاش و عزیزمان در بخش های مختلف این صنعت را می فشاریم  وبر خود می بالیم که در این صنعت پر از علم و دانش هستند کسانی که قلبشان مالامال از عشق، دوستی ، مهربانی و خدمت به فرهنگ و صنعت هوش مصنوعی کشور است.

کمیته علمی این مسابقه ضمن سپاس از همه عزیزانی که از سراسر کشور آثار خود را به این دوره از مسابقات ارسال کردند ، تشکر کرده  و امید دارد که با همت بلند همه دست اندرکاران صنعت هوش مصنوعی  بتوانیم گام های بلندی در جهت عزت ،سربلندی  و اعتلای صنعت هوش مصنوعی کشورمان برداریم.توجه به دانش به عنوان یکی از اصول اساسی و گریز ناپذیر صنعتی در جهان کنونی امری است که در تمام جهان به آن اذعان دارند و ما نیز در گسترده صنعتی که هر روز فناورانه تر در خدمت ما قرار میگیرد از این امر بری نیستیم. لذا کمیته علمی این دوره از رقابت ها برای ارزیابی این دستاورد های علمی بر خود لازم میدانند که روند داوری را برای شرکت کنندگان،مخاطبان و علاقه مندان  این دوره اعلام کنند :

ارزیابی این رقابت ها در 3 مرحله صورت می گیرد:

مرحله اول: بررسی و تایید اولیه تیم ها

تیم ها با شرایط عمومی حداقل 3 نفر عضو در نظر گرفته شده اند. تیم ها می توانند به صورت دانشجویی شرکت کنند یا وابسته به هسته‌های پژوهشی، مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان یا شرکت های ثبت شده رسمی باشند. هر تیم می تواند حداکثر در دو چالش شرکت کند و هر شرکت کننده تنها می‌تواند در هر چالش در یک تیم حضور داشته باشد.

 معیارهای ارزیابی شامل روزمه علمی ، پژوهشی و صنعتی تیم ها،  وابستگی سازمانی افراد، میزان تخصص افراد در چالش انتخابی و ترکیب تیم ها از نظر حضور افراد علمی- صنعتی می باشد. تیم های دانشجویی که شامل عضو هیات علمی هستند نسبت به تیم های صرفا دانشجویی امتیاز بیشتری برای تایید در این مرحله کسب می کنند. میزان امتیاز مربوط معیارهای ارزیابی در جدول زیر امده است:

معیار ارزیابی

امتیاز

میزان تحصیلات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل اعضای تیم در زمینه های مرتبط با چالش انتخابی

30

میزان ارتباط رشته تحصیلی اعضا با چالش انتخابی

30

حضور عضو هیات علمی برای تیم های دانشجویی و وابستگی به شرکت ها با زمینه فعالیت مرتبط برای تیم های غیر دانشجویی

20

تجربه پژوهشی و صنعتی تیم ها در موضوعات مرتبط (شامل مقالات، طرح های پژوهشی و طرح های صنعتی)

20

مجموع

100

مرحله دوم:تعیین برنده هر چالش با ارزیابی کمی نتایج ارسالی برای کار روی داده ها و ارزیابی کیفی نتایج با توجه به فایل توضیح و فیلم ارائه راهکار و روش مورد استفاده

در این مرحله بر اساس نتایج ارسالی تیم ها و نظر داوران تخصص هر چالش با در نظر گرفتن معیارهای کمی و کیفی تیم برتر هر چالش مشخص می شود.

معیار ارزیابی

امتیاز

معیارهای کمی: دقت نتایج به دست آمده، همبستگی با نتایج صحیح، تحلیل خطا و … ( نوع معیار در توضیح هر چالش جداگانه ذکر شده است)

50

معیارهای کیفی: میزان نوآوری و اهمیت علمی روش به کار رفته، روند علمی پژوهش، مقایسه و ارزیابی علمی، اصالت برنامه نوشته شده، رعایت اخلاق علمی

50

مجموع

100

تیم های برتر این مرحله شامل حمایت های بنیاد نخبگان و صاحبان مساله برای تبدیل به هسته و استارتاپ و جذب و همکاری آتی با صاحبان مساله خواهند شد.

مرحله سوم: داوری ارائه حضوری تیم های برگزیده هر چالش و تعیین برنده جایزه ویژه

در این مرحله تیم های برتر مرحله قبل تکنیک های به کاررفته و نتایج خود را ارائه خواهند داد و تیم ها توسط کمیته علمی امتیاز دهی می شوند و نهایتا جایزه ویژه به یک تا سه تیم برتر نهایی تعلق خواهد گرفت.

معیار ارزیابی

امتیاز

تسلط بر پیشینه پژوهش

10

ميزان کیفیت و اهمیت نتایج بدست آمده

30

بحث و تفسیر نتایج

10

میزان نواوری و اصالت روش به کار رفته

20

نحوه ارائه سمینار، تنظیم مطالب، کیفیت ارائه و ارتباط با مخاطب

10

تسلط علمی و پاسخگویی به سوالات

20

مجموع

100

 

 

کمیته علمی  با سپاس دوباره از همه شرکت کنندگان این دوره از رقابت های هوش مصنوعی ، خواستار حضور گسترده تر و فعال تر همه دست اندرکاران بخش های مختلف در جهت ارتقا کیفی و افزایش سهم علمی  و بهبود جایگاه آن در کشور و البته شهر اصفهان  است. حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف در این دوره از رقابت این ویژگی مهم و اساسی را دارد که می توان در آینده نزدیک شاهد فعالیت های بین رشته ای و ارتباط موثر دانشگاه و صنعت بود، امری که در صنعت هوش مصنوعی تا حدودی فراموش شده است.