موسسـه علم ،
فنـاوری و نـوآوری

ایلیا صنعت آیسان

زمینه تخصصی:​

مهندسی مواد و سرامیک

محل شرکت:

شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

زیرساخت های پژوهش:

اینترنت، تیم متخصص، منابع علمی مرتبط، تجهیزات مورد نیاز

شرکت ایلیا صنعت آیسان، با گردهم­آیی جمعی از نخبگان دانشگاهی در رشته های مهندسی مواد و مهندسی شیمی در تابستان سال 1396 آغاز به فعالیت نمود و در مدت کوتاهی توانست با تکیه بر تحقیقات علمی و دانش بومی و با کمک نهادهای مرتبط، محصولاتی را در حوزه سرامیک­های پیشرفته ارائه دهد.

در حال حاضر این شرکت با تولید محصولات متنوع، نیاز صنایع مختلف به محصولات پیشرفته سرامیکی را تأمین نموده و با استفاده از ظرفیت­های دانشگاهی و علمی کشور، زمینه حضور نخبگان و استفاده از استعدادهای بومی را فراهم نموده است.

 

طرح‌های پژوهشی

تولید سرامیک های اپتیکی بر پایه ایتریا، آلومینا، منیزیا و سولفید روی

نیازمندی طرح از لحاظ نیروی انسانی

ویژگی‌های اختصاصی داوطلب

مسلط روی مباحث مهندسی مواد بخصوص مباحث سنتز و زینترینگ

چکیده طرح

سرامیک ‏ها یکی از مهم‏ترین و پرکاربردترین دسته از مواد مهندسی و صنعتی هستند که کاربرد آن در صنایع مختلف روز به روز در حال افزایش است. از جمله این مواد؛ اکسیدهای آلومینیم، منیزیم، ایتریم و سولفید روی می‏ باشند که با ارائه گستره‏ ای از کاربردها، توسعه یافته ‏اند. برای دستیابی به سرامیک شفاف با خواص مطلوب، مرحله شکل‏ دهی پودر و زینترینگ آن از اهمیت بالایی برخوردار است و مشخص گردیده که استفاده از روش‏ های کلوئیدی همچون ریخته‏ گری دوغابی و ژلی می ‏تواند در ایجاد بدنه‏ های خام مطلوب از پودرهای سرامیکی بسیار مؤثر واقع گردد و همچنین روش های زینترینگ بر پایه فشار همچون پرس داغ و SPS در دستیابی به نمونه شفاف خائز اهمیت است. ازاین ‏رو در شرکت ایلیا صنعت آیسان شکل‏ دهی و زینترینگ سرامیک های اپتیکی بر پایه آلومینا، منیزیا و ایتریا و همچنین رشد پنجره اپتیکی سولفید روی با استفاده از روش CVD جهت استفاده در صنایع اپتیک ولیزر، هوافضا، الکترونیک، خودروسازی و ساير صنايع، در دستور کار قرار گرفته است.با توجه به کاربرد وسیع سرامیک های اپتیکی در صنایع مختلف از جمله صنایع الکترواپتیک و هوافضا و نیاز روز افزون به این قطعات و همچنین عدم واردات این قطعات با توجه به کاربرد در حوزه نظامی، می توان گام بزرگی در جهت بومی سازی این قطعات برداشته شود.

خدمات ویژه قابل ارائه به محقق

ایجاد بستر جهت اخذ کسر خدمت و یا جایگزین خدمت در صورت مشمول بودن، فضای اختصاصی کار در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در صورت رضایتمندی و برآورده کردن اهداف پس از سه ماه بیمه خدمات درمانی و تکمیلی ارائه می شود، همچنین در صورت عملکرد بسیار مثبت حق الزحمه مازاد نیز در نظر گرفته شده است.

نشانی

شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان