موسسـه علم ،
فنـاوری و نـوآوری

آذرجم اسپادان

زمینه تخصصی:​

هوش مصنوعی، تحلیل داده و بهینه سازی

محل شرکت:

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان ابوریحان

زیرساخت های پژوهش:

همه موارد مورد نیاز

شرکت آذرجم اسپادان

طرح‌های پژوهشی

دستیار مدیریت ثروت (سامانه بهینه سازی پورتفو بر اساس هوش مصنوعی)

نیازمندی طرح از لحاظ نیروی انسانی

مهندس نرم افزار- بک اند (1 نفر) ترجیحا مسلط به python و .NET Core، مهندس نرم افزار- فرانت ترجیحا مسلط به انگولار، دکترای اقتصاد یا مالی با قابلیت تحلیل اطلاعات مالی و کلان روندهای اقتصادی (1 نفر)

ویژگی‌های اختصاصی داوطلب

علاقه‌مند به کارگروهی

چکیده طرح

“دستیار مدیریت ثروت از طریق چندین بازی مدیریتی و مجموعه‌ای از سوالات استاندارد، پروفایل ریسک فردی را شناسایی می‌کند.
بر مبنای پروفایل ریسک فردی، سبدی از دارایی‌های مختلف، از بدون ریسک تا بسیار پرریسک، به وی پیشنهاد می‌شود. این سبد می‌تواند شامل دارایی‌های مختلفی از جمله اوراق دولتی، درآمد ثابت، جمع‌سپاری مالی، گواهی کالا، صندوق‌های طلا و سکه و سبدی از سهام باشد.
در بخش سبد سهام، سامانه قابلیت ارایه پورتفوی سهام و طراحی استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری را دارد. علاوه بر همه‌ی این‌ها، سامانه قابلیت کم رقیب معاملات الگوریتمی بر اساس ترجیحات شخصی را دارد. بدین ترتیب به عنوان دستیاری هوشمند، بدون حضور مستقیم سرمایه‌گذار، قابلیت مدیریت پورتفوی سهام او را دارد.
در کنار سامانه خدمات مختلفی به کاربران ارایه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مشاوره سرمایه‌گذاری توسط هوش مصنوعی، رادیو اقتصاد (با تولید و گزارش هوش مصنوعی) و تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی صنایع مختلف اشاره کرد.
بخش تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی صنایع مختلف نه تنها قابل استفاده برای سرمایه‌گذاران است، به ناشران برای ارتقای کارآیی واحدهای خدماتی و تولیدی کمک می‌کند.
مدل مالی سامانه بر اساس پرداخت‌های درون برنامه و مشارکت در سود است.
این سامانه قابلیت سبدگردانی بدون محدودیت را دارد و امکانات لازم برای ایجاد اولین بانک سرمایه‌گذاری شخصی در ایران را ایجاد می‌کند.
هم‌اکنون بخش‌های اصلی سامانه تولید شده و در حال بهره‌برداری آزمایشی است و بخش‌های دیگر نیز با سرعت در حال تولیدند.”

نشانی

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان ابوریحان