معرفی طرح

معرفی طرح چرخش توانمندی ها

لطفا چند لحظه تأمل بفرمائید! ظاهراً وقتشه با هم آشنا بشیم...
این یک دعوتنامه است برای تمام افرادی که خودشون را بخشی از جامعه نخبگانی می‌دونند و براشون هم مهمه که برای رشد و حرکت این جامعه به سمت جلو یک کاری در حد توان خودشون انجام بدند.
هدف اصلی این طرح بسترسازی جهت بروز توانمندی‌ها و ایجاد هم افزایی در بین جامعه نخبگانیه. ممکنه شما هم تا به حال به دنبال فرصتی برای امکان معرفی و بروز توانمندی‌هاتون می گشتین و شاید هم یکسری پیشنهاد و طرح برای اجرا و رسیدن به این هدف داشته باشید.
حالا وقتشه که بخشی از برنامه‌هاتون را عملی کنید...
بنیاد نخبگان استان اصفهان در نظر داره برنامه هایی را بر اساس توانمندی‌های اختصاصی مخاطبین خود و با مشارکت آن‌ها طراحی و اجرا کنه. پیشنهاد برنامه و قالب اجرای آن، نحوه ارائه به جامعه نخبگانی و سایر افراد مستعد و علاقه مند، جلب همکاری برخی از سازمان‌ها و ارگان‌ها و خیلی دیگه از جزئیات مربوط به طرح را با همراهی خود شما مشخص خواهیم کرد.
پس منتظر چی هستید؟! از طریق همین سایت پیشنهادها و توانمندی‌های خودتون را به منظور بهره‌مندی از توانمندی‌ها و انتقال تجربیات ارزنده شما به سایر افراد علاقه مند و مستعد ارائه دهید. ممکنه طرح پیشنهادی شما تنها تو یک جمله خلاصه بشه، و شاید هم یک پروپزال جامع از طرح پیشنهادیتون تهیه و ارسال کنید.

مسئولین بنیاد نخبگان استان اصفهان هم با بررسی طرح‌ها و انتخاب بهترین‌ها سعی خود را برای اجرای بهتر برنامه‌ها به عمل خواهند آورد. همچنین از اعضای کارگروه و مجریان برنامه‌ها تقدیر مقتضی به عمل خواهد آمد.
توانمندی‌های ارائه شده توسط شما براساس توانمندی‌‌های علمی در زمینه‌‌های خاص، توانمندی‌‌های پژوهشی و تحقیقاتی و توانمندی‌‌های فنی و اجرایی قابل تقسیم بندی و برنامه ریزی می باشد.

اهداف کلی:
• بسترسازی جهت بروز توانمندی‌‌ها و استفاده از پتانسیل‌های موجود در جامعه نخبگانی.
• حرکت در راستای رسالت اصلی بنیاد و جلب مشارکت بیشتر نخبگان.
• توانمندسازی نخبگان و ایجاد هم افزایی در بین جامعه نخبگانی.
• ایجاد فرصتی برای معرفی و بروز توانمندی‌های نخبگان.

اقدامات اجرایی طرح:
1. فراخوان ارائه طرح های پیشنهادی (در این مرحله از کلیه مخاطبین دعوت به عمل می آید تا طرح های پیشنهادی خود را در قالب مشخصی که توسط بنیاد نخبگان ارائه می گردد به بنیاد ارائه دهند)
2. بررسی طرح ها و رزومه افراد و ارسال دعوت نامه برای تشریح بیشتر طرح و تکمیل یا همسو کردن طرح های کاربردی تر با رسالت ها و اهداف اصلی بنیاد

3. بررسی قالب‌های اجرایی طرح های پیشنهادی و تعیین بهترین روش های اجرای طرح (پس از تصویب طرح ها با توجه به امکانات و تأثیرگذاری بیشتر، قالب های اجرایی طرح های مصوب تعیین و جدول زمانبندی برای اجرا تعیین خواهد گردید)

قالب های اجرایی:
• برگزاری کارگاه‌های یک روزه و دو روزه.
• تدوین بسته‌های آموزشی و اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها.
• برگزاری جلسات چرخه تکنولوژی (حضور در شرکت‌ها، معرفی نیازهای فناورانه و ارائه توضیحات توسط متخصصین).
• همکاری با سایر ارگانها در اجرای بخش هایی از طرح (دانشگاه ها، مراکز رشد، پژوهسراها، آموزش و پرورش و ...)
• استفاده از خدمات مشاوره با رویکرد تخصص اعضاء.